kapalı rinoplasti
  • 562
  • 0

Burun Estetiği Teknikleri

Günümüzde gelişen teknolojiler sayesinde gerçekleştirilen estetik ameliyatlarda da yenilikler ve değişiklikler görülmektedir. Burun estetiği ameliyatları da bu gelişmelerden etkilenmiş, farklı teknikler uygulanmaya başlamıştır. Burun estetiği ameliyatlarında sıklıkla rastlanılan iki teknik: ‘açık burun estetiği’ ve ‘kapalı burun estetiği’ dir.

Kapalı Burun Estetiği

Burnun ortasındaki kolumella denen bölgenin cildinde  kesi yapılmadan gerçekleştirilen, burun uç bölgesindeki  yumuşak dokuların, damar, sinir ve kas yapılarının mümkün olduğunca korunduğu ve ciltte herhangi bir iz bırakmayan  estetik burun ameliyatı tekniğidir. Kapalı burun estetiği tekniği yapılan tüm kesilerin burun deliklerinin içinden yapıldığı bir yöntemdir.

Kapalı burun estetiğinden sonra iz kalma olasılığının olmaması ve görünümün doğala yakın olması durumu söz konusudur. Bunlara ek olarak hem ameliyat süresinde hem hastanın ameliyat sonrası iyileşme sürecinin kısalması kapalı teknikle yapılan burun ameliyatlarının sıklığını arttırmıştır.

Kapalı burun ameliyatı açık burun ameliyatına kıyasla daha zordur. Bu sebeple ameliyatların alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Yorum Ekleyin

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Doktora Sor Whatsapp
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
0533 370 66 30